Vzhledem k pozadí značky se tyto paměti zřejmě zavděčí hlavně majitelům různých dražších herních notebooků postavených na platformě Skylake. V nejvyšší konfiguraci nabídnou efektivní takt 2800 MHz s časováním 18-18-18-43, přičemž stále budou běžet na standardním napětí 1,2 V. Zatímco u desktopů na něm zas tak nesejde, v noteboocích ano, neboť nižší spotřeba se promítne do výdrže na akumulátor.
Kromě taktu 2800 MHz ale bude možno SO-DIMMy Ripjaws koupit také v pomalejších třídách 2666 MHz (časování 18-18-18-43, jako u 2800 MHz), 2400 MHz (16-16-16-39) a 2133 MHz (15-15-15-36). Ve všech případech je napětí standardních 1,2 V a moduly jsou „holé“ bez nějakých rozvaděčů tepla.
Moduly budou dostupné v kapacitách 4 GB, 8 GB a také 16 GB, což umožní do běžného notebooku s dvěma sloty pro paměti vpasovat 32 GB RAM. G.Skill bude dokonce nabízet i 64GB sadu, která je logicky složena ze čtyř těchto modulů. Tu ale upotřebíte jen v takovém stroji, který ty čtyři sloty SO-DIMM má; bývají to notebooky z kategorie mobilních pracovních stanic (případně desky jako je tato). Prodávat se budou čtyřkusové a dvoukusové sady, ale i jednotlivé moduly. Pro každou z rychlostních tříd tak bude na výběr kapacita od 4 GB přes 8, 16, 32 až po oněch 64 GB ve čtyřech modulech.
Sady a rychlosti, v nichž mají být SO-DIMMy Ripjaws k mání
V podporovaných noteboocích se moduly samy přetaktují
Podle tiskové zprávy by tyto paměti měly být plně testované a čipy by měly být tříděné. Zajímavé jinak je, že by mobilní Ripjaws měly podporovat určitou formu „automatického“ přetaktování na místo profilů XMP, které zajišťují provoz na rychlostech nacházejících se nad specifikacemi konsorcia JEDEC v deskách pro stolní PC. Moduly by měly být v kompatibilních PC/noteboocích automaticky rozpoznány a nastaveny na svou maximální rychlost. Toto ale asi bude vyžadovat, aby výrobce s G.Skillem aktivně spolupracoval a nastavil patřičně BIOS.
Kolik vás tyto paměti vyjdou, pokud byste měli zájem, bohužel zatím výrobce neprozradil. V prodeji zatím také nejsou a kdy se objeví, opět sděleno není. Na trhu by se již nicméně měly vyskytovat 16GB moduly SO-DIMM výrobců jiných – měly by být k mání od Kingstonu/HyperX nebo Samsungu. V září oznámil dokonce 3000MHz moduly DDR4 typu SO-DIMM také Apacer, ani tyto však na trhu zdá se nejsou – alespoň v našich končinách.
Zdroje: G.Skill