I přes tyto patálie však GlobalFoundries balancuje těsně za těmi největšími výrobci křemíkových čipů. A to především díky manažerům, kteří se snažili, seč mohli, aby společnost udrželi na konkurenceschopné úrovni. Koupili Chartered Semiconductor, přivedli do firmy spoustu talentovaných lidí a navíc se společnost účastní také spousty technologických iniciativ napříč rozličnými průmyslovými odvětvími. Ale i přes toto úsilí je pro GF obtížné udržet krok se zbytkem trhu.
Ale nejvyšší vedení GlobalFoundries věří v lepší zítřky. Akvizice IBM Microelectronics přinesla technologie i lidské zdroje, které by měly vývoj 7nm i 10nm výrobních postupů urychlit. Žádný časový rámec, kdy by se tyto výrobní postupy mělo podařit uvést na trh však výkonný ředitel Sanjay Jha, v rozhovoru pro web EETimes, nezmínil.
Je však téměř jisté, že Samsung Electronics a TSMC uvede 10nm výrobní postup dříve, neboť oba konkurenti plánují tento proces zavést koncem roku 2016 nebo začátkem roku 2017. GlobalFoundries musí nejdříve dodat svým zákazníkům PDK (process design kit), což se většinou dělá zhruba s ročním předstihem před zahájením výroby, což se doposud podle dostupných informací nestalo. PDK je knihovna dokumentů, které obsahují informace o výrobním procesu, na jejichž základě výrobci čip navrhují.
Jha také předpokládá, že extrémní ultrafialová litografie (EUV) nebude dostupná ke komerčnímu užití dříve než v roce 2018 či 2019, proto se v GF zaměřují na jiné optické nástroje pro pokročilé výrobní procesy. EUV však nezatracují a počítají s její pozdější adaptací do výrobních procesů.
Zdroj: KitGuru