Check-in
Jde nyní provést dvěma způsoby. Po staru si otevřete seznam spotů kolem své GPS pozice a vyberete si sami, kam se checknete. Nebo nově místo checknutí necháte na aplikaci a ta podle pozice vybere spot, který ji přijde nejblíže vašemu místu. Tato funkce nejlépe funguje venku, a kde není mnoho spotů kolem vás. Jakmile přijdete např. do nákupního centra, kde GPS signál ruší železobeton, tak nejdete přesně zaměřit a aplikace vás přiřadí jinam, než se chcete checknout.
U checkinu můžete přidat svůj komentář. Vpravo dole máte nově čtvereček s počtem zbývajících znaků do zprávy. Počet znaků k dispozici pro zprávu se liší od délky názvu spotu.
A ještě můžete vybrat, kam se checkin odešle, nasdílí. Volba na Gowallu je jasná, automatická a nelze ji zrušit. Odeslání na Facebook a Twitter je známé z předchozí verze. Co je nové, tak je možnost odeslání na Foursquare a mikroblog Tumblr.
MinislovníčekGowalla – geolokační hra pro mobily, která se hraje přes aplikace pro různé OS nebo přes mobilní webový prohlížeč. |
Aktivity, tripy, itemy
V aktivitách je nově vidět fotografie pořízená při checknutí přímo ve výpisu aktivit vašich přátel, není potřeba otevřít checknutí. To je potřeba jen pro zobrazení a napsaní komentáře, když se třeba kamaráda chcete zeptat, jak mu dnes chutnal oběd.
Tripy jsou přehledy všech výletů ve vašem okolí. Dozvíte se kolik má trip zastavení a kolik jich máte již navštívených. Po rozkliknutí tripu vidíte jeho popis a kolik lidí ho má už absolvovaný a kdo jej vytvořil. Zda jste sami daný trip splnili, uvidíte v seznamu napravo označené bílou šipkou v oranžovém čtverečku. Takto je označen i již někdy dříve navštívený spot.
V přehledu itemů máte můžete vidět své předměty, které máte k dispozici na vyměnění. Ty, co jste si zařadili do archivu, zde již nevidíte. Takže se nemusíte obávat, že byste přišli o nějaký předmět, který nechcete vyměnit. V detailech itemu je místo vašeho nálezu a tlačítko se zařazením do archivu.
Passport
Na profilové kartě vidíte kromě své fotografie a popisu také čtyři poslední fotografie, které jste u spotů pořídili. Počet přátel, itemů k výměně, tripů a vlastní Twitter kanál (pokud tuto informaci máte vyplněnou).
Checkujeme se rychleji
Třetí verze také přinesla zrychlení checknutí. Zdá se, že jeden checkin již nespotřebuje tolik kilobytů, jak tomu bylo u předchozí verze. Dříve nebylo překvapující potkat nějaký ten error, např. že nastala chyba v připojení k internetu. Taktéž načtení seznamu spotů kolem vás probíhá svižně i na zpomaleném připojení, tedy omezené rychlosti po překročení FUP.