Recenze Honor Magic V2: nejtenčí skládačka na světě, bude to stačit?

Sdílet

 Autor: Cnews (Dominik Dobrozenský)
Honor vypustil na globální trh novinku v podobě ohebného smartphonu Magic V2. Skvěle zpracovaný smartphone s prémiovými parametry a displeji a nejtenčí tělo ze všech skládacích telefonů současnosti. I přesto to ale nebude mít Honor Magic V2 na dnešním trhu snadné.

Obsah balení:

Výrobci se prozatím u ohebných telefonů snaží, aby se rozbalování jejich ohebných zařízení vždy nesla v honosném duchu, a Magic V2 rozhodně není výjimkou. Na poměry smartphonů je krabička až příliš velká na to, aby ukrývala jen samotný telefon a nic více.

Honosnému balení chybí k dokonalosti už jen nabíječka

Honosnému balení chybí k dokonalosti už jen nabíječka

Autor: Cnews

I přes extra honosné balení se však v balení nenachází nabíječka, ale pouze smartphone, metrový USB-C kabel pro nabíjení, špendlíček pro vysunutí šuplíčku na SIM karty a pár brožurek. Malou útěchou je alespoň ochranný kryt s vyklápěcím stojánkem a flexibilním krytem samotného pantu.

Parametry:

Rozměry a hmotnost:
  • složený stav: 156,7 × 74,1 × 9,9 mm
  • rozložený stav: 156,7 × 145,4 × 4,7 mm
  • hmotnost 231 g
Zpracování:

displej s odolným sklem, záda z odolného skla nebo ekologické veganské kůže, rám ze slitiny hořčíku, titanový pant

Displej:
  • vnější: 6,43" LTPO OLED displej, 2376 × 1060 px, 120 Hz, HDR10+, jemnost 402 PPI, jas až 2500 nitů
  • vnitřní: 7,92" LTPO OLED displej, 2156 × 2344 px, 120 Hz, HDR10+, IMAX Enhanced, jemnost 402 PPI, jas až 1600 nitů
Procesor:

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm), 8jádrový, frekvence až 3,19 GHz, grafický akcelerátor Adreno 740

RAM a paměť:

16 GB RAM + 512 GB vnitřního úložiště

Selfie kamera:

16 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, HDR, až 4K@30fps

Zadní fotoaparáty:
  • hlavní: 50 Mpx, f/1.9, PDAF, OIS, 8×8 dToF Laser AF
  • teleobjektiv: 20 Mpx, f/2.4, PDAF, OIS, 2,5násobný optický zoom
  • ultraširokoúhlý: 50 Mpx, AF
Nahrávání videa:

4K@60/30 FPS, 1080p@240/60/30 FPS, gyro-EIS, OIS, HDR10+

Baterie a nabíjení:

5000 mAh, rychlonabíjení 66 W, reverzní napájení 5W

Operační systém:

Android 13 s nadstavbou MagicOS 7.2 s Google službami

Konektivita a funkce:
  • 5G, 4G, GSM, Wi-Fi 6 (802.11ax/be), Bluetooth 5.3 (aptX HD, LDAC)
  • GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
  • USB-C 3.1, NFC, dual nanoSIM, eSIM, čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku, odemykání obličejem

Vzhled a celkové zpracování:

Honor Magic V2 je na první pohled vskutku elegán hlavně kvůli svým rozměrům, jelikož se aktuálně jedná o nejtenčí skládačku na trhu v oblasti ohebných telefonů. V ruce se telefon drží vskutku pohodlně, malinko větší hmotnost 231 gramů pak omlouvá ona přítomnost ohebného telefonu a samotného titanového pantu.

V černé variantě jsou záda vyrobena z veganské kůže
V černé variantě jsou záda vyrobena z veganské kůže (zdroj: Cnews)
Zádům dominuje mohutný fotomodul
Zádům dominuje mohutný fotomodul (zdroj: Cnews)

Ve složeném stavu se tak jedná o zařízení s rozměry 156,7 × 74,1 × 9,9 mm, po jeho rozložení se z telefonu stane menší tablet s rozměry 156,7 × 145,4 × 4,7 mm. Důležitá je ona tloušťka v rozloženém stavu necelých 5 mm, což je opravdu znát a telefon na první pohled působí tak prémiově, jak si jen podle obrázků dokážete představit.

Stojánek vám přijde vhod při používání na stole
Stojánek vám přijde vhod při používání na stole (zdroj: Cnews)
Nebo v rozloženém stavu při sledování filmu
Nebo v rozloženém stavu při sledování filmu (zdroj: Cnews)

Honor výborně zvládl i samotný pant, který doznal zjednodušení a nyní obsahuje pouhé čtyři části. Zároveň je tak akorát tuhý a dokáže držet úhel, pokud byste telefon chtěli používat v ne úplně rozloženém stavu. Co ale bohužel zamrzí, je jakákoliv absence zvýšené odolnosti, kde je konkurence například v podobě Z Foldu 5 od Samsungu se svojí IPX8 dál.

Obdivuhodné jsou na novém Magic V2 jeho rozměry, zejména pak tloušťka pouhých 4,7 mm

Autor: Cnews

Telefon je dostupný ve dvou barevných variantách, černé se zády z umělé kůže a perleťově fialové se skleněnými zády. Oběma variantám dominuje na zádech výrazný fotomodul vystupující nad ploché tělo o přibližně 4 milimetry obehnaný stylovým pozlaceným okrajem. Zakulacený rámeček telefonu je pak vyrobený ze slitiny hořčíku.

Ve složeném stavu nabízí Magic V2 poměrně standardní rozložení portů a tlačítek, tedy zapínací tlačítko společně s kolébkou pro změnu hlasitosti na pravém boku, vrchní část telefonu ubytovala jeden z dvojice hlasitých reproduktorů. Zbytek konektorové výbavy se nachází tradičně vespod, tedy USB-C 3.1, druhý hlasitý reproduktor a šuplíček pro dvojici nanoSIM karet. Honor Magic V2 přináší také podporu moderního formátu eSIM.

Pravý bok telefonu
Pravý bok telefonu (zdroj: Cnews)
Spodní strana telefonu
Spodní strana telefonu (zdroj: Cnews)

Displej:

Nová skládačka od Honoru předvádí největší parádu s velkým ohebným displejem, ani sekundární malý displej se však nemá vůbec za co stydět. Dávno jsou totiž pryč doby, kdy byly sekundární displeje ořezané a vyloženě ošklivé (ano, narážím na první ohebné telefony od Samsungu). Sekundární menší displej nového Honoru Magic V2 představuje 6,43" LTPO OLED panel s rozlišením 2376 × 1060 px, podporou HDR10+, až 120 Hz frekvencí a jasem až 2500 nitů.

Většinu práce zastanete na menším 6,43" displeji
Většinu práce zastanete na menším 6,43" displeji (zdroj: Cnews)
Ohyb u velkého 7,92" displeje není při používání skoro vidět
Ohyb u velkého 7,92" displeje není při používání skoro vidět (zdroj: Cnews)

Při běžném používání jsem si s tímto displejem v drtivé většině případů vystačil a telefon jsem otevíral jen v momentě, kdy jsem chtěl vyloženě využít většího displeje. Velký displej mi přišel vhod v moment, kdy jsem se chtěl dívat na nějaké video, hrát hru, získat lepší náhled při natáčení nebo focení a výborně mi sloužil i jako navigace v autě.

Dolby Vision využijete například u sledování podporovaného obsahu

Dolby Vision využijete například u sledování podporovaného obsahu

Autor: Cnews

Velký displej se parametry v mnohém podobá tomu malému, až na úhlopříčku 7,92" a rozlišení 2156 × 2344 px. Stejný je však typ použitého panelu, obnovovací frekvence a podpora HDR10+. Oba displeje jsou nádherně jemné, stejně barevně sladěné a díky LTPO technologii je možné jim nastavit dynamickou obnovovací frekvenci a snížit tak spotřebu baterie o nějaká ta procenta.

Ohebný displej nabízí široké možnosti použití
Ohebný displej nabízí široké možnosti použití (zdroj: Cnews)
Ohebný displej nabízí široké možnosti použití
Plovoucí okna vám mohou dost ulehčit práci (zdroj: Cnews)

Nastavení displeje ukrývá mimo standardní možnosti také nastavení komfortního režimu, kdy dochází k úpravě teploty barev na základě vašeho používání tak, aby alespoň částečně (nebo ne tak razantně) nedocházelo k rozhození cirkadiálního rytmu.

Uživatelské rozhraní:

Honor Magic V2 běží na Androidu 13 s uživatelskou nadstavbou MagicOS 7.2, která s sebou přináší řadu vlastních softwarových řešení a vychytávek. V nastavení si můžete klasicky poměrně podrobně přizpůsobit domovskou obrazovku k obrazu svému. Honor nezapomněl ani na Always On funkci, která rovněž ukrývá zajímavé možnosti nastavení.

Nastavení funkcí spojených s ohebným displejem
Nastavení funkcí spojených s ohebným displejem (zdroj: Cnews)
Nastavení displeje
Nastavení přizpůsobení barev displeje (zdroj: Cnews)

U ohebných telefonů jsme si už nějak zvykli, že otevřením se veškerý obsah zobrazený na malém displeji automaticky přenese na druhý ohebný displej. Zde přichází malý problém, za který však Honor tak úplně nemůže. Takto velký displej s netradičním poměrem stran nemusí zprvu sednout všem aplikacím, na což Honor reaguje manuální možností roztažení na celý displej. Při tomto roztažení ale nemusí být zobrazení bez chybičky a občas jsem se setkal s tím, že se hra nebo aplikace roztažená na celou obrazovku mírně ukousla.

Mnohé aplikace a hry se automaticky neroztáhnout a tohle je výsledek

Mnohé aplikace a hry se automaticky neroztáhnou a tohle je výsledek

Autor: Cnews

V ostatních ohledech je systém perfektně odladěný a v průběhu testování se mi zřídka kdy stalo, že by se systém nějak „zakuckal“ nebo mu značně dlouho trvalo načítání aplikací. Příkladná je i čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku, která funguje spolehlivě a reaguje rychlostí blesku. Dobrá je i haptická odezva.

Honor se v případě Magic V2 zavázal ke 4 letům aktualizací Androidu a 5 letům bezpečnostních záplat s tím, že bezpečnostní aktualizace budou vycházet každý měsíc, za což rozhodně patří palec nahoru.

Výkon:

Informace o procesoru z CPU-Z

Informace o procesoru z CPU-Z

Autor: Cnews

Srdcem Honoru Magic V2 je 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 vyrobený na 4nm technologii, který nabízí takt až 3,19 GHz, a jako grafický akcelerátor slouží čip Adreno 740. Telefon se v našich končinách prodává s 16 GB RAM a 512GB vnitřním úložištěm, které vám bude muset stačit, jelikož smartphone nedisponuje žádným slotem pro paměťové karty.

Použitý procesor má jednoduše řečeno výkonu na rozdávání, což se ostatně podepisuje i na samotné plynulosti systému, výkonu v náročných aplikacích a benchmarcích. Zkoušel jsem na telefonu hned několik náročných her typu Genshin Impact, Diablo Immortal nebo PUBG a se všemi hrami si procesor na nejvyšší grafické nastavení poradil prakticky mrknutím oka. Bohužel ale vzhledem k menší tloušťce telefon zákonitě dokáže celkem zatopit, pokud na něm chcete pořádat dlouhé herní seance. Při běžném používání ale zůstávají záda telefonů chladná.

Surový výkon pak dokáží nejlépe vystihnout výsledky benchmarků.

3DMark (Wild Life Extreme)
PCMark (Work 3.0)
PCMark (battery)
Geekbench 6
AnTuTu Benchmark

3743 bodů

16 313 bodů

7 hodin a 43 minut (velký displej

1791 bodů SC

4476 bodů MC

1 317 284 bodů

Výdrž:

Přítomnost 5000mAh baterie je poměrně překvapující vzhledem k nízkým rozměrům, kterými se Honor Magic V2 pyšní. Podle Honoru se uvnitř nachází nová generace křemíkovo-uhlíkové baterie s tloušťkou pouhých 2,72 mm, což Honoru umožnilo dostat do telefonu s tloušťkou v rozloženém stavu 4,7 mm takto velkou baterii.

Celková výdrž baterie je velmi dobrá, v konečném důsledku ale hodně záleží na tom, jakým stylem telefon používáte. Pokud stejně jako já většinu času budete trávit na menším displeji a telefon otevřete přes den jen příležitostně, dostanete se bez problému na den a půl až dva dny výdrže. V opačném případě při náročném používání ohebného displeje dokážete baterii „vytřískat“ i za půl dne.

Chytré nastavení baterie přijde vhod při nočním nabíjení

Chytré nastavení baterie přijde vhod při nočním nabíjení

Autor: Cnews

Plusové body však náleží Honoru za podporu 66W drátového napájení. Při mém testování jsem však nedokázal nabíjet telefon více než 50 W, a ona 66W hodnota tak pravděpodobně platí pouze pro originální Honor nabíječku. Pokud nabíjíte telefon vždy přes noc, doporučuji ponechat zapnuté chytré nabíjení, které optimalizuje proces nabíjení na základě vašeho používání tak, aby se maximalizovala buď efektivita nabíjení a kapacita baterie, nebo samotná výdrž.

50 % baterie
70 % baterie
100 % baterie

26 minut

41 minut

59 minut

Fotoaparát:

Sestava fotoaparátů nového Magic V2 rozhodně není něco, za co by se musel telefon stydět. Hlavní parádu dělá 50Mpx fotoaparát se světelností f/1.9, laserovým ostřením a optickou stabilizací obrazu, který konzistentně tvoří nádherně ostré fotky s nádechem přirozenosti a dobrou barevnou dynamičností. Fotky jsou ostré i za horšího světla, avšak v noci je zde už znát úbytek detailů. Stále se však jedná o relativně použitelné snímky.

Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát
2,5násobný optický zoom

Hlavnímu fotoaparátu dělá doprovod 20Mpx teleobjektiv s 2,5násobným optickým zoomem, světelností f/2.4, PDAF ostřením a optickou stabilizací obrazu. I ten dokáže za dne tvořit poutavé fotky s dostatkem detailů, v noci se však úroveň detailů ztrácí.

Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát
2,5násobný optický zoom

Zadní kombo fotoaparátů doplňuje 50Mpx ultraširokoúhlý snímač se světelností f/2.0 a automatickým ostřením. Šíro dokáže nabídnout poměrně pěkné fotky a díky automatickému ostření je možné skrze něj dělat i relativně použitelná makra. Ostatně na makra je ve fotoaplikaci i samotný režim.

Samotná fotoaplikace pak nabízí široké možnosti přizpůsobení a přehršel režimů, mezi kterými si můžete vybírat a hrát si s nimi. Zajímavý je například režim Clona, který je co do funkčnosti dost podobný portrétnímu režimu.

Ultraširokoúhlý fotoaparát
Hlavní fotoaparát
2,5násobný optický zoom

Pro focení selfie snímků je připravený 16Mpx snímač se světelností f/2.2 a podporou nahrávání až 4K obrazu při 30 FPS. Daleko zajímavějších výsledků však dosáhnete díky nové funkci Honoru, s jejíž pomocí můžete přesunout hledáček fotoaparátu a všechny ovládací prvky na malý displej, čímž získáte přístup k zadním fotoaparátům při tvoření selfie.

Honor Magic V2 pak dokáže natáčet videa až ve 4K rozlišení při 60 FPS (avšak pouze maximálně 15 minut).

bitcoin_skoleni

Závěr:

Honor Magic V2 je celkově vzato povedený ohebný smartphone, který sází hlavně na svůj prémiový design spojený s extra tenkou tloušťkou. Ve všem ostatním se bohužel tak nějak ztrácí v davu ohebných telefonů. Nechápejte mě špatně, Magic V2 je nádherný kousek s nadčasovým výkonem, výbornými fotoaparáty a povedeným designem, v kontextu všech ohebných smartphonů však nepřináší žádnou extra věc, kvůli které by byl jasnou koupí číslo jedna.

Smartphone tak mohu doporučit těm, kteří vyloženě tíhnou ke značce Honor nebo chtějí dobře vybavený ohebný smartphone a žádný z těch, které jsou aktuálně na trhu, je zatím nijak neoslovil. Za cenu necelých 43 tisíc korun (po nedávné slevě) to však Honor Magic V2 rozhodně nebude mít snadné, jelikož konkurenční a v mnoha ohledech lepší skládačky je možné sehnat i za o pár tisíc méně. Jen nebudou tak tenké.

Líbilo se mi:
Nelíbilo se mi:

+ výborné LTPO OLED displeje

– absence jakékoliv zvýšené odolnosti

+ prémiová konstrukce a tenké tělo

– při zátěži se dokáže zahřát

+ celková fotovýbava

+ použití předního displeje jako náhled při selfie

+ dobrá výdrž baterie

+ výborný ochranný kryt v balení