Myslí si to analytik Gus Richards z firmy Piper Jaffray & Co. Apple pro své ARM procesory potřebuje velké výrobní kapacity a Intel mu je může nabídnout – i jednička na trhu x86 procesorů už zjistila, že vlastní továrny jsou drahý špás, a vyrábí čipy pro další firmy. Přidanou hodnotou pro Intel i Apple je oslabení Samsungu, který je jejich společným soupeřem. Pro Intel by Apple byl cenným zákazníkem, musel by ale překousnout, že by si tím nabourával vlastní plán protlačit do mobilních zařízení architekturu x86.
Jsou-li zvěsti pravdivé, pak i Apple řeší dilema. Intel má velice kvalitní továrny a to by Apple poskytlo určitou konkurenční výhodu proti asijským výrobcům, kteří na trh chrlí laciné napodobeniny jeho produktů. Zároveň by snížilo svou závislost na Samsungu, který Applu dodává i další komponenty. Vztahům asi nepomohlo ani to, že Apple zažaloval Samsung za údajné kopírování iPhone a iPadu a Samsung obratem zažaloval Apple za porušování jeho patentů. Co se však týče závislosti na té či oné firmě, přechod k Intelu je vyhánění čerta ďáblem, neboť Intel Applu dodává procesory pro stolní počítače a notebooky.
Gus Richards se domnívá, že Apple se od Samsungu postupně bude odvracet (jedním z důkazů mají být i nedávné žaloby). Překopání dodavatelského řetězce bude pár let trvat, ale už koncem letošního roku by na Apple mohla něco trhnout největší světová nezávislá výrobna TSMC.
Zdroj: X-bit Labs