Ultrabooky generace Ivy Bridge
V roce 2011 věnoval na vývoj a rozšíření ultrabooků 300 milionů dolarů. První ultrabooky měly vnitřnosti Sandy Bridge a předepsan maximální rozměry, hlavně tloušťku. S novými čipy Haswell v roce 2013 bude Intel požadovat, aby každý ultrabook disponoval dotykovou obrazovkou. S Windows 8 a různými hybridy mezi tabletem a ultrabookem bude dotyková vrstva nutná i tak.
Dotyková vrstva, pořádný displej a baterie, WiDi, Connected Standby…
Kromě lepší baterie musím ocenit důraz na rozlišení. Dnešních 1366 × 768 px je naprosto směšné, takový notebook by si neměl nikdo kupovat, pokud nejde o nejlevnější model. Referenční ultrabook Intelu North Cape má 1920 × 1080 px na 13,3" obrazovce, podívejte se na něj na videu:
" frameborder="0" height="420" width="690">
Dále bude nutná podpora proprietární technologie Intelu pro sdílení obrazovky WiDi (Wireless Display), což je něco jako Apple Airplay. Další podmínkou by měla být technologie Connected Standby, tedy že ultrabook v režimu spánku bude schopný přijímat notifikace či nové emaily (to vidíme u některých modelů již dnes). Pokud bude chtít Samsung, HP, nebo jiný výrobce nazvat svůj notebook ultrabookem, bude muset splnit tyto podmínky.
Celý den bez nabíjení
A to nejlepší: Intel slibuje akumulátor, který vydrží celý den. Berte to s rezervou, zřejmě je spíše myšlen pracovní den, tedy 8 hodin, což je hodnota, které se některé ultrabooky (velmi pomalu) blíží i dnes. Přesto se Intel chvástá, že další generace ultrabooků bude mít opravdu dobré akumulátory – má jít o největší skok ve výdrži v historii Intelu.
Nové ultrabooky budou zase výkonější, tenší a s větší výdrží. Dá se očekávat nárůst konvertibilních zařízení a odpojování displeje se stane naprosto běžným.