Firma NSS Labs proto pravidelně v minulosti testovala známé webové prohlížeče právě na odolnost proti sociálnímu inženýrství, stejně tak učinila i v druhém kvartálu roku 2011, tentokrát se zaměřila na Evropu. Jaké jsou tedy výsledky devatenácti dnů nepřetržitého testování s více než 5000 škodlivými stránkami, 706 potenciálně škodlivými a v průměru 34 novými adresami každý testovací den?
Výsledky se moc neliší od předchozích podobných testů: prohlížeč Internet Explorer z testů vyšel jako jednoznačný vítěz, zejména verze IE9, která díky SmartScreen filtru zachytila 92 % hrozeb a díky nové reputaci aplikací i zbylých 8 % do plného počtu, čímž se stala jednoznačným vítězem na poli ochrany proti sociálnímu malwaru.
Špatně na tom nezůstal i Internet Explorer 8 s 90 % zachycených škodlivých stránek. To samé se však nedá říci o Safari 5, Chrome 10 a Firefoxu 4, kteří shodně nasbírali 13 %. Firefox se přitom oproti minule pohoršil ze svých 19 % ve třetím kvartálu v globálním testu, takže buď neudržel krok, nebo proti Evropským hrozbám nabízí slabší ochranu. U Chrome 10 je tato hodnota ovšem nárůst oproti 3 % z globálního testu v Q3 2010. Stejně tak je tomu u Opery 11, která zachytila 5 % hrozeb a poprvé tak nabídla alespoň nějakou ochranu proti sociálnímu inženýrství.
Na závěr je třeba dodat, že firma NSS Labs provedla testy nezávisle a neobdržela pro tyto testy finance od žádného z výrobců prohlížečů.
Zdroj: NSS Labs