Za Aerolinkem stojí kyperská firma Aeronet Ltd, která jako první dokázala využít chemické složení chemtrails k šíření signálu v řádech alespoň desítek Mb/s. Vypouštěná vodní pára s vysokým obsahem oxidů hliníku či barya funguje jako nosič i zesilovač rádiových vln. Substance se sice časem v atmosféře rozptýlí, ale další letadla tyto látky zase doplní. Na podobném principu měl fungovat i balónový internet Googlu, který nakonec neuspěl.
Dopravní letadla běžně chemtrails vypouštějí už nyní, stačí jim tak jen přidat trochu elektroniky, antény a kromě běžné přepravy osob mohou fungovat podobně jako satelity Starlinku. Na Aerolinku tak budou profitovat i samotné letecké společnosti, které podle množství vypuštěného bezdrátového chemtrails získají nové příjmy.
„Tzv. chemtrails poslouží k zesílení signálu bez časté nutnosti roamingu. V podstatě to bude podobné, jako by mezi letadly byly natažené optické kabely“, řekl John Trollini, CEO společnosti Aeronet Ltd. Služba má být velmi bezpečná. K leaku dat může teoreticky dojít jen v případě deště.
První uživatelé si betatest služby budou moci vyzkoušet zdarma. Není totiž třeba kupovat drahé paraboly jako v případě Starlinku, anténu si totiž každý může vyrobit pomocí staniolu, kterým obalí jednoduchou konstrukci.
Poslouží i obyčejná čepice, jejíž tvar ideálně odpovídá šířeným vlnám. Případně si podobný tvaroid vytisknete na 3D tiskárně. Rychlost by měla v počátku dosahovat ke maximálně ke 100 Mb/s, ale výhodou má být velmi nízká latence.
Aerolink zřejmě nebude kvůli sankcím dostupný v Rusku, kde jsou však koncentrace chemtrails velmi vysoké a tamní vláda toho hodlá využít. Roskomnadzor již připravuje kopii služby pod názvem Stalink.
Zdroj: Tento článek je apríl