Koncept pouzdra je jasný – protože u sebe telefon nosíme prakticky neustále, proč k němu nepřiložit i další důležité věci, jako jsou platební karty či hotovost. Sice je větší šance, že přijdete o vše naráz, ale zato ušetříte volnou kapsu. Do iWallie ukryjete minimálně tři platební karty a několik bankovek. A samozřejmě iPhone 5.
Materiály a zpracování
iWallie je vyrobeno prakticky z jediného materiálu – umělé kůže. Jak vnějšek, který je opatřen hezkou texturou, tak přihrádka pro iPhone. Samotné zpracování mile překvapilo, švy vypadají precizně a stejně tak vystřihnutí a zarovnání jednotlivých dílů. Jsem si jistý, že pouzdro svoji životností překoná samotný telefon.
Za přední stranu pouzdra můžeme považovat tu s výřezem na displej telefonu. Otvor je stejných rozměrů, jako má zobrazovací panel iPhonu a jedinou výjimku tvoří spodní strana, kde se nachází home button. Vinou silného materiálu se poněkud zhorší ovládání pomocí některých dotykových gest. Ty občas vedou od okrajů displeje – ať už je to stažení notifikační lišty nebo přepínání tabů v mobilním Chrome. Rozhodně to chce několikadenní zvykání, po kterém získáte určitý grif, jak nacpat prst k hraně pouzdra.
Pokud vás zarazil výřez na přední fotoaparát, který není vycentrovaný, pak je to kvůli proximity senzoru. Ten má za úkol detekovat přiblížení k uchu a deaktivovat displej při hovoru. Nachází se nalevo od čočky foťáku. Po stránce vzhledu to asi šlo vyřešit lépe – minimálně otvor symetricky protáhnout na obě strany.
Obavy jsem měl z ovládání tlačítek, která jsou ukrytá v hranách telefonu. Pouzdro totiž okraje iPhonu přesahuje o několik milimetrů. Bez problému jde stisknout tlačítko pro rozsvícení displeje. Horší je to s tlačítky pro regulaci hlasitosti, popř. přepínačem pro kompletní vypnutí zvuků. Ta jsou totiž utopena o něco více, než horní tlačítko a dostat se k nim nejde úplně snadno. Nejpohodlnější je zkrátka chytnout pouzdro s telefonem do jedné ruky a hlasitost ovládat druhým palcem.
To by bylo k vnějšku iWallie, na zadní straně najdete pouze vyražený název pouzdra a otvor pro zadní fotoaparát.
Vnitřek pouzdra
V pravé části, kde se nachází přihrádka pro telefon, toho moc zajímavého není. Telefon zde drží poměrně pevně, a abyste nepřišli o nakousnuté jablko na zádech telefonu, je vidět díky kruhovému výřezu.
Levá část vám poslouží místo peněženky. Odděleně zde můžete mít tři platební karty a pod nimi je společný prostor pro bankovky. Problém však nastane, pokud tuto kapacitu plně obsadíte – tři karty svojí tloušťkou napnou již tak pevný materiál a bankovky se pod ně necpou úplně snadno. Osvědčilo se tedy nošení dvou karet v jejich přihrádkách a třetí společně s bankovkami vložit pod ně.
V tomto případě pouzdro samozřejmě o něco nabobtná a jeho tloušťka je ještě znatelnější. Pocit z tenkého a lehkého telefonu se však vytrácí při vložení do prakticky libovolného pouzdra. Zde je to ještě o něco více a z tenkého iPhonu se tak stane něco jako tlustší Blackberry Z10.
iWallie rozhodně není špatný produkt a určitě se jedná o výborný nápad. Ve svém okolí mám hned několik kolegů, kterým nikdo neobjasnil k čemu je peněženka - hotovost, stejně jako platební karty, nosí volně po kapsách. Pouzdro-peněženku od Vojtěcha Švarce jim určitě doporučím. K dostání je na Amazonu za 25,97 USD.
Pokud iPhone využíváte opravdu aktivně a berete ho do rukou nejen na pár minut v MHD, pravděpodobně bude problémem zhoršené ovládání. Zda to vyváží komfort jednoho pouzdra na vše, už bude pouze na vás. No, a pokud jste iPhone dosud neoblékli do žádného pouzdra, iWallie vás určitě nepřesvědčí – design jablečného telefonu skryje dokonale.