NASA
Americká agentura má kompletní archiv fotografií na této stránce. Již od roku 1995 vybírá každý den jeden významný snímek, galerie Astronomy Picture of the Day je bohužel také dvacet let stará. Nabízí jen textové odkazy pod sebou, snímky bez náhledu si tedy musíte otevírat ručně. Rozsáhlý archiv má NASA také na Flickru. Rozhodně by vám neměly uniknout historické snímky z programů Apollo, Gemini, Mercury nebo Space Shuttle.
Nejslavnější fotka vůbec, Buzz Aldrin na Měsíci (Apollo 11, 1969)
Zvláštní galerie mají i jednotlivé sondy/teleskopy. Zde si můžete prohlédnout snímky z Cassini („kotví“ u Staru), ISS, New Horizons. Tady jsou fotky pořízené Hubbleovým teleskopem, Spitzerovým infračerveným teleskopem a tady možná za dva roky budou snímky z Webbova teleskopu, který nabídne lepší detaily než oba předchozí (jako Spitzerův funguje v infračerveném spektru).
Laboratoř proudového pohonu (Jet Propulsion Laboratory) provozuje vlastní galerii, kde jsou snímky rozděleny podle jednotlivých objektů (Slunce, planety, trpasličí planety, komety apod.)
Ostatní agentury
Evropská vesmírná agentura ESA publikuje snímky na Flickru. Za zmínku stojí hlavně fotografie z loňského přiblížení Rosetty ke kometě Churyumov-Gerasimenko a letošního nárazu do komety. ESA ale provozuje stránku, která přehledněji roztřídila snímky z Hubbleova teleskopu.
Na Flickru má vlastní galerii i německá agentura DLR, nebo ruská Roscosmos. Francouzská CNES má vlastní trochu nepřehledný web. Totéž můžeme říct i o anglických webech japonské agentury JAXA a čínské CSNA. Ty navíc ještě běží dost pomalu.
Výběr slavných fotografií
Modrá skleněnka, první fotka celé Země (Apollo 17, 1972)
Atmosféra Pluta (New Horizons, 2016)
James Irwin s lunárním vozítkem (Apollo 15, 1971)
Sluneční koróna (Proba-2, 2015)
Kometa 67P/Churyumov–Gerasimenko (Rosetta, 2015)
Požáry poblíž Marseille (ISS, 2016)
Noční pohled na Sinajský poloostrov (ISS, 2016)
Slunce zatemněné Saturnem (Cassini, 2006)
Galaxie Sombrero (HST, 2003)
Sloupy stvoření v Orlí mlhovině (HST, 2014)
Umírající hvězda vytvořila Motýlí mlhovinu (HST, 2009)
Srážka dvou galaxií (HST, 2002)