Je-li ale test poctivě naměřený, je více než zajímavý: obsahuje totiž výsledky dvou Core 2 Quad (Kentsfield a Yorkfield), jednoho Core i7 (Bloomfield) a jednoho Phenomu II X4 (Deneb) přetaktovaných shodně na 3,7 GHz. Pro srovnání nárůstu oproti předchozí generaci je Phenom II srovnáván na 3 GHz s Phenomem X4 (Agena).
Testovací konfigurace
Syntetické testy a video
Herní testy
Rendering
Spotřeba PC
Na řecké stránce (zde překlad do angličtiny) najdete mnoho dalších výsledků, hry v nižších rozlišeních a také tituly jako třeba Crysis Warhead nebo Devil May Cry 4, kompletní SpecViewPerf či syntetické testy jako Everest (paměťové testy, CPU Queen, Photoworxx) a SiSoft Sandra (Dhrystone, Whetstone , intercore bandwith a latency). Právě testy v SiSoft Sandra měřící datovou propustnost a latenci při komunikaci mezi jádry dopadla pro Deneb velmi špatně, tipuji to ale na podobnou chybu nepřipraveného programu jako u Everestu a paměťové propustnosti na Core i7.
Co je nejdůležitější: Phenom II běhá na podobně vysokých frekvencích jako řada Core 2, spotřebou sice na 45nm Core 2 asi nemá, s Core i7 či 65nm Core 2 si ale nezadá a především výkonem je již plně srovnatelný. Navíc všech výkonů dosáhl na stávající (a oproti konkurenci) levnější platformě s paticí AM2+. Nezbývá než se těšit, až nadějné výsledky potvrdí další testy.
Zdroj: HWbox