" frameborder="0" height="315" width="560">
Spolupráce se týká pouze komerční verze Cyanogen OS, kterou najdete v telefonech OnePlus One nebo Alcatel OneTouch Hero 2+. Komerční systém obsahuje i proprietární aplikace a distribuuje jej přímo výrobce spolu se zařízením. Díky tomu si může vyjednat smlouvu i s Googlem, který mu poskytne Play Store atd. I proto jej OnePlus nebo Alcatel nabízejí.
Naproti tomu stojí otevřená komunitní verze CyanogenMod, která bude pochopitelně bez aplikací Microsoftu. Stejně jako postrádá software od Googlu. Cyanogen chce svůj komerční systém nabízet jako alternativu tradičnímu Androidu. Firma si systém upravila a doplnila o vlastní funkce.
Pro Microsoft je to už další snaha dostat se na Android. Před nedávnem podepsal dohodu se Samsungem, který jeho software dostal na telefony Galaxy S6 a S6 Edge. Přes Cyanogen OS si Microsoft pojistí menší výrobce. A dá se čekat, že balíčky softwaru bude vnucovat i dalším – třeba výměnou za snížení licenčního poplatku, který většina velkých výrobců Microsoftu platí, protože Android využívá patenty z Redmondu.
Zdroj: Cyanogen