Frank Drake zkoumal rádiové vlny již od šedesátých let, kdy použil 25metrový radioteleskop k prozkoumání rádiových vln z hvězd Tau Ceti a Epsilon Eridani. Později pomocí teleskopu Arecibo vyslal 210bajtovou zprávu obsahující základní údaje o naší sluneční soustavě do souhvězdí Merkura. Osm let před známou destičkou zobrazující muže, ženu a polohu planety Země vyslané na palubě sondy Pioneer 10.
Na SETI navázal na univerzitě v Berkeley v roce 1999 internetový projekt SETI@home, který distribuoval výpočty mezi uživatele. Každý s počítačem připojeným k internetu se mohl podílet na hledání inteligentního mimozemského signálu v záplavě šumu. Před dvěma lety projekt skončil.
SETI je zkratka pro Search for Extraterrestrial Intelligence.
Důvodem má být velké množství nedostatečně zpracovaných dat. SETI@home je oficiálně v hibernaci a třeba se někdy opět dočká spuštění. Místo něj se můžete svým výpočetním výkonem podílet v hledání léků na viry přes projekt Folding@home.
Zprávu o úmrtí zakladatele Franka Draka zveřejnila stránka projektu SETI@home. Drake kromě SETI pracoval jako ředitel portorického radioteleskopu Arecibo a je známý pro svou Drakeovu rovnici: počet inteligentních civilizací se rovná četnosti exoplanet kolem hvězd…
Více: Tady je Wi-Fi a Bluetooth ilegální. Jak se žije vedle největšího otočného teleskopu?