Gizmo 2 je deska s rozměrem 4 × 4 palce (tedy zhruba 10 × 10 cm), postavená na APU GX-210HA, což je SoC s dvoujádrovým CPU taktovaným na 1,0 GHz a integrovaným GPU Radeon HD 8210E běžícím na 300 MHz. SoC má TDP 9 W a chlazen je aktivně (škoda, původní Gizmo nemělo o moc nižší spotřebu, avšak snad i díky tomu, že byla rozložena mezi APU a čipset, bylo chlazeno pasivně). Procesoru slouží jako operační paměť 1 GB DDR3 běžící na 1600 MHz.
Jako úložiště pro systém lze použít paměťovou kartu microSD, zespodu PCB je ale také slot Mini PCI Express, do nějž lze nainstalovat regulérní SSD typu mSATA. Gizmo 2 v podstatě nabízí všechny periférie či porty, které potřebujte od malého PC – má čtyři porty USB, z toho dva jsou USB 3.0; gigabitový Ethernet (Realtek RTL8111), zvukovku Realtek ALC272 s analogovým 3,5mm výstupem a port HDMI pro připojení obrazovky. Přítomny jsou i hodiny reálného času, či vypínač a tlačítko reset na PCB, napájení se řeší externím 12–24V adaptérem.
Gizmo 2 je sice co se týče architektury klasickým PC, v prvé řadě ale jde o vývojářskou desku. Nabízí tedy rozhraní jako UART, DAC/ADC, PWM, GPIO, SPI a JTAG pro programování. Další rozhraní, která nejsou přímo vyvedena, jsou k dispozici prostřednictvím rozšiřujících konektorů po straně desky, ke kterým lze připojit rozšiřující desku s příslušnými konektory a sloty. Vyvést je možno další porty USB 2.0, SATA 6 Gb/s, ale také rozhraní PCI Express 2.0 (včetně čtyřlinkového rozhraní, na nějž lze připojit samostatné GPU). Získat se tak dají i další obrazové výstupy – DVI, LVDS a dokonce DisplayPort 1.2.
Co se týče softwarové podpory, Gizmo 2 má nabízet různé Linuxy (TimeSys Embedded Linux, který je předinstalován na přiložené paměťové kartě, ale také Debian), RTOS, poměrně obskurní Minoca OS a také Windows Embedded 7 a 8. GizmoSphere avizuje, že vše okolo desky by mělo být otevřené (jako firmware je použit na Corebootu založený SageBIOS) a postupně by měla být zveřejněna i dokumentace pro hardware.
Koupit se toto zařízení dá přes distributory Symmetry Electronics a Element14, a to za cenu 199 USD, což je nezměněno oproti předchozí generaci zařízení. Zejména třeba ve srovnání s Raspberry Pi je tedy cena poněkud vyšší. Asi ale odpovídá schopnostem zařízení a možnostem, které nabízí vývojářům, jimž je primárně určeno.
Zdroje: GizmoSphere, AMD, element14