Zatím to v tomto roce ale ještě není nijak alarmující, jelikož v součtu za první půlrok konče 27. červencem Nvidia utržila 2,05 miliardy USD, kdežto loni jen 1,78 miliardy. Tržby, které jsou zřejmě v mantinelech, však neuchránily společnost s pro ni už téměř neznámou situací: čistou ztrátou 120 milionů USD (Non-GAAP je 74,5 milionu).
Za celý první půlrok činí čistý zisk (GAAP) něco přes 50 milionů USD a to už je o dost méně než za stejné období loni (305 milionů USD). Jen-Hsun Huang, šéf společnosti Nvidia, vše komentoval bez mlžení:
„Naše finanční výsledky v Q2 jsou zklamáním. Celosvětový trh s desktopovými PC během této periody oslaboval. A naše špatné výpočty konkurenceschopných cen vyvinuly další tlak na náš byznys s desktopovými GPU. Nyní máme skvělou produktovou řadu, cenová opatření jsme již přijali a budeme znovu silní. Zbytek našeho byznysu, tedy notebookové GPU, MCP (čipsety) a profesionální řešení v kontrastu s desktopovými GPU naštěstí nepředvedl stejnou dynamiku a meziročně si polepšil o 27 procent“.
Jako každá zpráva shrnující fiskál, obsahuje i tato výběr produktových uvedení a nejnověji vyvinutých technologií:
- GeForce GTX 280 a 260: o 50 procent výkonnější než předchozí highend (8800 Ultra)
- GeForce 9800 GTX+, 9800 GT, 9500 GT
- GeForce 9M pro notebooky
- Tesla C1060 a C1070: celosvětově první teraflop procesor a 1U systém se čtyřmi TFLOPS
- Tegra 650 a 600: jednočip integrující funkce celého počítače pro mobilní zařízení s nízkou spotřebou
- SLI pro Bloomfield: s nForce 200 SLI MCP může platforma procesoru Bloomfield (Nehalem) a čipsetu X58 (Tylersburg) nabídnout až 3-way SLI
- oznámena dvě CUDA Centers of Excellence: University of Illinois a University of Utah
- oznámeno partnerství s programem Folding@home (Stanfordská univerzita)
Zdroj: Nvidia