Zatímco Deneva 2 a Intrepid 3 (jeho specifikace udávají až 125 000 IOPS!) mají klasické rozhraní SATA 6 Gb/s, Talos 2 má dva porty SAS 6 Gb/s. OCZ Z-Drive pro rozhraní PCI Express nejspíš představovat nemusíme, na výstavce byla jak varianta „84“ se dvěma řadiči SandForce, tak „88“ se čtyřmi.
Kdyby někdo pochyboval o orientaci na podniky, přesvědčí ho tento velký poutač. Do enteprise segmentu je mířen i následující produkt a pokud se nemýlím, je to ze stánku OCZ žhavá novinka: ZD-XL SQL Accelerator.
Možná jste tu historku slyšeli taky: bezmocní ajťáci přemluvili vedení firmy, aby nakoupilo výkonnější RAID pole pro databázový server, aby se nakonec zjistilo, že úzkým hrdlem výkonu je špatně napsaný příkaz select. Namísto diskových polí mohou nyní nešikovní programátoři a administrátoři databází snít o ZD-XL SQL Acceleratoru. Ti šikovní potažmo také, pokud hardware skutečně na zatížení nestačí.
Od standardního SSD pro PCI Express se liší samozřejmě dodávaným programovým vybavením, které zajišťuje snadnou a rychlou instalaci a okamžité zvýšení výkonu i pro existující instalace. Funguje to ale bohužel jen s SQL Serverem od Microsoftu, jiné databázové systémy mají smůlu.
Konečně se dostáváme k SSD pro běžné spotřebitele, i když model Vector PCIe* se jen stěží dá označit za lidový produkt. CrystalDiskMark spuštěný na prezentační sestavě spočítal této bestii takřka 930 MB/s při čtení a 884 MB/s při zápisu. Na rozdíl od serverových Z-Drive si Vector PCIe* vystačí se čtyřmi linkami PCI Express (ty by výkon zařízení neměly škrtit ani na řadiči s podporou verze PCIe 1.1) a namísto řadičů SandForce zde OCZ používá dvojici vlastních Indilinx Barefoot 3.
Na Vertex 3.20, který používá čipy MLC NAND vyráběné 20nm technologií, poskytuje OCZ tříletou záruku, na zbytek SSD na této výstavce platí příjemná pětiletá záruka.