Nový kabátek má verze pro OS X. Její lišty jsou průsvitné stejně jako zbytek systému. Uživatelé Linuxu se zase mohou těšit na přímou podporu H.264 videa a zvuku v MP3.
Obecnou vlastností Opery 33 má být svižnější chod. Tvůrci optimalizovali paměťovou náročnost jádra Blink, na kterém prohlížeč běží. Využili prý přitom zkušeností s laděním svého dřívějšího jádra Presto. Úpravy zaslali zpět do projektu Chromium, takže by z nich měli čerpat i ostatní. Třeba samotný Google nebo náš Seznam.
Opera 33 navíc podporuje nový režim Turbo 2. Komprimace stránek by měla být ještě účinnější, protože prohlížeč umí využít úspornější síťový protokol SPDY a obrázky komprimuje do formátu WebP. Zatím však stále chybí jakékoliv nastavení. Buď je Turbo zapnuté, nebo vypnuté.
V tuto chvíli ještě nevíme, jestli se v Turbu používá i komprese videa nebo audia. Tuto funkci se Opera naučila díky akvizici Skyfiru a poprvé se objevila v Opeře Mini 9 pro iOS. Šetřič dat Opera Max pro Android dokáže komprimovat video z YouTubu a Netflixu nebo audio ze služeb Pandora, SoundCloud a Slacker. Dokonce ještě Opera 32 pro desktopy měla v experimentálním nastavení volbu pro zapnutí videokomprese, dnes už tam však chybí.