Android PC by VIA
Miniaturním počítačem nemusí být pouze Raspberry Pi, Via prodává za 49 USD počítač, který je postavený na základní desce formátu Neo-ITX (17 × 8,5 cm). Pohání jej VIA WonderMedia ARM 11 na 800 MHz s integrovaným grafickým jádrem. Na desce nechybí ani operační paměť s kapacitou 512 MB a soupiska nejdůležitějších konektorů – VGA, HDMI, 4× USB 2.0, microUSB, LAN (RJ-45), 3,5mm audio. Pro data je připravena flash paměť s kapacitou 2 GB, tu je možné rozšířit pomocí microSD karet. APC je napájeno pomocí externího adaptéru s maximálním výkonem 14 W. Příkon (spotřeba) v nečinném stavu je 4W, v zátěži 13,5 W. V základu jej VIA dodává s Androidem 2.3.
ODROID-X2
Pokud vyžadujete od miniaturního počítače vyšší výkon, předchozí řešení od Via vyhovovat nebude. Lepší volbou bude Odroid-X2, který je poháněn procesorem Samsung Exynos 4412. Ten najdete třeba v Samsungu Galaxy S III nebo Galaxy Note II. Běží na frekvenci 1,7 GHz a i operační paměť má vyšší kapacitu – 2 GB. Mobilní čtyřjádrová grafika Mali-400 (440 MHz) bez problému zvládne přehrát Full HD video a zahrajete si i náročnější hry určené pro tabety a smartphony. Opět nechybí běžné konektory ani slot pro paměťové karty. Kromě Androidu je možné nainstalovat i upravenou verzi Ubuntu pro procesory ARM. Za Odroid-X2 zaplatíte 135 USD a můžete si k němu přímo na stránkách výrobce dokoupit i další příslušenství (14“ LCD, I/O panely, W-Fi).
Favi SmartStick
Toužíte-li po chytré televizi, ale nemůžete si ji dovolit (nebo prostě nechcete prodávat tu stávající), je jedním z řešení připojení mini počítače do HDMI. Většinu z nich pohání právě Android a často je podporována i možnost nákupu na Google Play. Získáte tak i jednoduchou herní konzoli. Konkrétně Favi SmartStick je poháněn procesorem Cortex-A9 (1 GHz) a gigabajtem operační paměti. O síťovou konektivitu se stará vestavěná Wi-Fi, multimédia i další data můžete ukládat do interní paměti (4 GB) nebo paměťovou kartu. V současné chvíli je dostupná verze s pamětí 8 GB a podle formuláře výrobce neodesílá do ČR, avšak na Slovensko ano.
Lenovo K91
Android do televize však nemusíte dostávat pouze pomocí donglu do HDMI. Lenovo na posledním CESu ukázalo televizi, jež je poháněna Androidem 4. Její úhlopříčka je 55“ a srdcem je dvoujádro od Qulacommu s frekvencí 1,5 GHz. Na rozdíl od čínských „smart TV“ si Lenovo vymyslelo i vlastní prostředí pro Android. To je mimo jiné možné ovládat i hlasem. Pro konzervativnější uživatele poslouží dálkové ovládání s touchpadem. Televize je vybavena i přední kamerou pro video hovory. Zatím bohužel není jasné, kdy televize přijde na trh ani cena, za kterou se začne prodávat.
Parrot Asteroid Smart
Android si můžete zabudovat i do automobilu. Multimediální systém s Androidem 2.3 a notně upraveným prostření má displej s úhlopříčkou 6,2“ a rozlišením 800 × 480. Konektory odpovídají spíše tabletům – výstup zvuku, microUSB a klasická USB pro připojení GPS nebo 3G modemu. K Parrotu lze připojit iPod a přehrávat hudbu přímo z něj.
Instacube
Hloupé fotorámečky jsou minulostí, ty současné musí mít operační systém, připojení k internetu a možnost stahovat fotky z Instagramu. Přesně to umí Instacube – chytrá kostka, která byla zainvestována díky Kicksterteru. Na displeji s nízkým rozlišením 600 × 600 můžete zobrazovat stream fotografií vašich přátel.
Samsung Galaxy Player
O konkurenci iPodu Touch se pokusil Samsung. Jeho Galaxy Player vypadá podobně jako jihokorejské smartphony, avšak s Playerem si nezatelefonujete. Pětipalcový displej má rozlišení 800 × 480 a přehrávač je vybaven starým Androidem 2.3. Protože neumí přehrávač ani 3G, k webu se připojíte pouze na Wi-Fi. V terénu však můžete využít FM rádio nebo GPS. Android je stejně jako u telefonů vybaven nástavbou TouchWiz.
Nikon Coolpix S800c
Kromě Samsungu Galaxy Camera si můžete Android v kompaktu vychutnat i s modelem od Nikonu. Má 16 Mpx, snímač o velikost 1/23“ a desetinásobný optický zoom. Světelnost objektivu je f/3.2-5.8 (4,5-45 mm). ISO je možné nastavit mezi hodnotami 125-3200. Foťák umí točit Full HD videa do formátu MPEG-4.