Vyhřívaný myšák se jmenuje USB Attaka Mouse 4. Slovo attaka znamená teplý, takže si jméno produktu můžeme s trochou zlé vůle přeložit jako „teplá myš“. Ta zřejmě funguje na velmi jednoduchém principu: využívá proud dodávaný portem USB k napájení topného tělesa (či spíš tělíska) ve svých vnitřnostech. Díky tomu vám slibuje příjemnější práci v chladném prostředí. Pravda, týká se to zejména vaší dlaně, hřbetu vaší ruky (který je na potvoru více exponován) to moc nepomůže.
Teplotu hlodavce lze naštěstí do jisté míry regulovat. Na kabelu se nachází ovladač, kterým se volí mezi dvěma stupni vyhřívání a také jeho úplným vypnutím. Mírnější režim zatopí na 35 °C, silnější pak na 40 až 45 °C (zde se výrobci údaje poněkud rozcházejí, zřejmě ale také bude záležet na teplotě okolí).
Vyhřívaná myš Thanko USB Attaka Mouse 4
Myš je jinak vyvedena v černé barvě a rozměrech zhruba 13 × 9,5 × 4 cm. Tělo by tedy mělo být příjemně velké. To je důležité – pokud by myš byla příliš malá, vaše dlaň zůstane „ve vzduchu“ a neohřeje se. Na rozdíl od zmíněné chladící myši se vytápění také obejde bez nešikovných nástavců. Na náš trh se tento zázrak pravděpodobně nedostane, ale v Japonsku za něj chtějí 1480 JPY (což by mělo činit o něco méně než 400 korun).
O užitečnosti tohoto vynálezu lze asi úspěšně pochybovat. Pokud máte v pokoji natolik chladno, že vám prochladne dlaň (a to je část těla zimě relativně uvyklá), je asi čas poohlédnout se po nějakém tom přitápění, pokud to ekonomická situace jakž takž dovoluje. O něco větší smysl ale „teplá myš“ zřejmě bude dávat ve firemním prostředí. Zejména ve velkoprostorových kancelářích nemusíte mít možnost nastavit pokojovou teplotu, a navíc vás může obtěžovat chlad a průvan z klimatizace. Tehdy už by trocha tepla skutečně mohla přijít vhod a zvednout pracovní komfort; počítám, že právě takové použití má výrobce na mysli.
Zdroje: Thanko, Hermitage Akihabara