Prodejem továren se AMD snaží zalepit díry ve svém rozpočtu. Kromě továren se prodávají i některé divize společnosti: například televizní divize byla nedávno odprodána Broadcomu, na prodej je prý také divize grafických akcelerátorů pro handheldy, kterou ATI před svou akvizicí posílila koupí finské firmy Bitboys Oy. AMD doufá, že továrny získá movitější společnost, která je bude schopna udržovat na špičkové technologické úrovni a pronajme AMD výrobní kapacity.
Dirk Meyer ochotně sdělil i důvod, proč se AMD dostalo do finančních problémů: „Bohužel jsme koupili společnost, jejíž podnikání se dostalo do problémů ve stejné době jako to naše.“ AMD si také zavařilo na problémy, když nestíhalo plnit všechny zakázky na procesory a někteří významní odběratelé se proto obrátili na konkurenci.
Ve své funkci je Dirk Meyer necelé dva měsíce. Proto byla na místě otázka, jaký přístup vedení hodlá aplikovat? Generální ředitel, který přišel na schůzku s novinářem v obyčejném roláku, říká, že chce své podřízené motivovat tím, že jim bude důvěřovat. Zároveň ale ze svých zkušeností ví, že není záhodno dávat neschopným pracovníkům stále další šance a včas je vyměnit.
Zdroj: Fortune Big Tech