Gmail
Email Googlu je po Seznamu nejoblíbenějším freemailem u nás. Pro jeho správu se nejvíc hodí jeho nativní aplikace. Oproti výchozí emailové aplikaci v iOS má několik výhod. Umí zobrazit kromě pošty i historii Gtalku a v poslední verzi se naučila pracovat se štítky. Kromě toho byla kompletně předělána do nového vzhledu, který vychází z aplikace Sparrow, kterou Google nedávno koupil.
Prvním interaktivním magazínem pro iOS, jenž umí zprávy servírovat ze sociálních sítí, zájmových skupin i klasických RSS zdrojů, byl Flipbord. Do této chvíle nevznikla konkurence, která by se mu funkčně i vzhledově vyrovnala. Do jisté míry může design aplikace některým připomínat Metro z Windows 8, a i díky tomu je ovládání na dotykových displejích velice pohodlné.
Google Maps
Nedávno se na iOS konečně vrátily mapy Googlu. Zatímco v minulosti se jednalo o nativní aplikaci s přebranými podklady, po vydání iOS 6 s vlastní mapovou aplikací Applu, přišel Google se samostatnými mapami. Skvělé mapové podklady doplnil o turn-by-turn navigaci s hlasovými povely, satelitní snímky i Street View s podporou otáčení pomocí gyroskopu. V současné době se jedná o nejoblíbenější mapovou aplikaci na iOS.
Snapseed
I Snapseed úzce souvisí s Googlem. Nedávno jej totiž koupil a integroval do něj nové funkce včetně rychlého sdílení na sociální síť Google Plus. Na rozdíl od Instagrammu se jedná o takřka plnohodnotný editor, ve kterém upravíte základní obrazové vlastnosti, snímek oříznete, srovnáte horizont, doostříte a nakonec můžete přidat i ony Vintage/Grunge filtry. Po dlouhé době, kdy byl Snapseed placený (4,49 EUR) je po odkoupení Googlem zdarma.
Partly Cloudy
Geniálním způsobem vyřešili předpověď počasí vývojáři z německého Raureifu. Podklady norského meteorologického ústavu jsou servírovány v přehledné formě kruhové infografiky. Pomocí jedné ručičky můžete po minutách sledovat vývoj teplot, srážek a ryhlosti větru. Samozřejmostí je podpora několika nastavených měst i lokálního počasí s určením současné polohy.
Readability
Z několika aplikací pro ukládání webových článků pro offline čtení jsme vybrali Readability. Kromě aplikací pro iPhone/iPad existuje i v podobě doplňků pro webové prohlížeče. Při procházení webu tedy není problém kliknout na jediné tlačítko v liště nástrojů a před odchodem spustit aplikaci a nechat ji synchronizovat. Kromě toho je možné článek do Readability uložit i z Chrome pro iOS, Flipboardu, Reederu, popř. přímo pomocí emailu.
Chrome
Pro uživatele Macu je jasnou volbou mezi webovými prohlížeči nativní Safari. Pokud však kromě OS X používáte i Windows (pro která již Safari neexistuje), je výbornou allterativou Chrome. Verze pro iOS umí synchronnizovat otevřené záložky stejě jako iCloud Tabs, i záložky pomocí Google účtu. Navíc má Chrome správu oken, která je pro mnohé uživatele příjemnější než ta v Safari.
Tweetbot
Výchozí aplikace Twitteru nikdy nepatřila k těm špatným (opakem je Facebook i Google Plus). Prakticky od prvních verzí do současonsti se žádným způsobem nezměnilo prostředí aplikace, jež nemusí vyhovovaat každému. Tweetbot umí pracovat s několika dotykovými gesty (podobně jako Gmail). Výhodou jsou dvě modifikovatelné záložky v panelu nástrojů, které je možné využít pro zobrzení vlatního obsahu (lists, uložené hledání, retweety, DM).
IDOS do kapsy
Jablíčkáři dlouhou dobu záviděli Androidistům Pubtran. Skvělý vyhleávač ve spojích nejen MHD. I pro iOS však existuje aplikace, která Pubtranu může směle konkurovat. Kromě běžného vyhledání spoje zvládne zobrazit polohu a zpoždění vlaku/autobusu, i koupit SMS jízdenku.
Temple Run
Mezi populárními hrami poslední doby jsme vybrali útěk před stádem opic skrz polorozbořený chrám. Při sprintu po úzkých lávkách budete klouzat pod zrádnými kmeny stromů a přeskakovat různé pasti. Díky zapojení gyroskopu nakláněním telefonu sbíráte bonusové body v podobě tradičního zlata.