Bushmanov ale tvrdí, že nejtěžší práci už má za sebou. Rozluštil verze protokolu Skypu 1.x, 3.x a 4.x a pochopil jejich kompresi a šifrování. S verzí 1.4 dokonce odeslal zprávu po síti. Dnes už je nicméně tato verze zastaralá. Pokud ale bude na projektu pracovat nadále, možná prolomí další kódy Skypu. Teď má možná i příznivou atmosféru, když Skype koupil Microsoft. Ten sice chrání i vlastní síť WLM (aktuálně protokol MSNP19), ale chybějící šifrování jej předurčilo k tomu, aby dostal širokou neoficiální podporu v aplikacích třetích stran. Pokud Microsoft stejným způsobem „zprasí“ také kód Skypu, naděje existují.
Ale pokud zůstane pouze u přání, snahy Bushmanova nemusí mít dlouhého trvání. Až se o jeho úspěchu dozví vývojáři Skypu, nic jim nebrání lehce upravit kód protokolu a jeho pokusy odstřihnout. Skype na to má právo, dokonce i v podmínkách stojí, že reverzní inženýrství je zakázáno.
„2.3 Zákaz úprav: Nesmíte provádět, způsobovat, dovolovat ani schvalovat úpravy, vytváření odvozených děl, překlad, zpětnou analýzu, dekompilaci, převod ze strojového kódu nebo hacking softwaru Skype nebo jakékoli jeho části, s výjimkou případů, které připouští zákon.“ Viz Skype.com.
Zdroj: Phoronix