Sony Vaio T13 – pěkný dotykový ultrabook za slušnou cenu (recenze)

19. 12. 2012

Sdílet

 Autor: Redakce

Design, zpracování a specifikace

Na recenzi jsme si zapůjčili Sony Vaio T13, model dotykového ultrabooku, který nestojí zase tolik jako protěžovaný Acer Aspire S7 a přitom je designově moc povedený. Dotykové ovládání je poslední dobou hodně populární novinkou v oblasti notebooků, zvláště ultrabooků. Dříve to byly jen konvertibilní tablety, s příchodem Windows 8 ale dostaly smysl i klasičtější přístroje. Dotykový displej tak dostává i naprosto obyčejný tenký notebook jakým je Vaio T13, a to za poměrně férovou cenu jakou je 21 989 Kč včetně DPH (náš testovaný kus se prodává o čtyři tisíce dráž).

Sony Vaio T13
Sony Vaio T13

Otázkou, jakou si ovšem musíte položit, je, zda budete dotykový displej vůbec potřebovat. Dotykové ovládání se může hodit na spoustu věcí, zpravidla to ale přeci jen vyžaduje, aby se notebook nějak polohově přizpůsobil. Lenovo Yoga se umí otočit a změnit se v tablet. Acer Aspire S7 můžete otevřít na 180 ° a alespoň tak na něm něco kreslit. Vaio T13 na to ale moc připraveno není, aneb jde opravdu o klasický ultrabook, otevřetelný jen na nějakých 130 °, a dotykový displej je zde skutečně spíše takový líbivý bonus k ničemu. Trochu více v odstavci o displeji.

Design

Možná jste hned koukali do tabulky parametrů a kontrolovali, zda jde skutečně o ultrabook. Ono to tak totiž z některých fotek moc nevypadá, zvykli jsme si na kapkový tvar, jako má Macbook Air, Zenbooky, Spectre XT a spousta dalších, a čistě hranatý notebook, který je po celé ploše stejně silný, moc nevídáme. Inu vězte, že jde o ultrabook a netradiční tvar moc chválím, líbil se nejen mě, ale i spoustě známých. Působí trochu konzervativněji a hlavně je použitelnější. Tloušťka je 17,8 mm, což je pořád tak akorát.

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13

Notebook je čistý kvádr s mírně zkosenou přední a zadní stranou. Šasi je kovově stříbrné, na povrchu víka poměrně silně kartáčované, jinak hladké-matné. Otisků po těle notebooku se proto nemusíte bát, zato displej bude upatlaný po pár dnech až hrůza. Černá klávesnice v mírné prohlubni, beztlačítkový touchpad a lesklý displej s lesklým černým rámečkem je mezi ultrabooky už zavedeným standardem, nejinak je tomu i tady.

Zpracování

Šasi notebooku není z jednoho kusu kovu, jak je u lepších ultrabooků v módě, ale je slícované poměrně kvalitně a šroubky najdete zapuštěné na spodní straně. Žádných ostrých hran se bát nemusíte, vše je sice hranaté, ale zároveň alespoň mírně ergonomicky zaoblené. Jak jsem chválil, kromě displeje je všechno matné a nemusíte se tedy bát nějakých otisků.

Celkově je šasi ze slitiny hořčíku a hliníku poměrně úctyhodně pevné. Zvednete-li notebook za roh, nemusíte se bát sebemenšího prohnutí, to má opět za důsledek zpracování do tvaru rovnoměrného kvádru. Opěrky drží ale taky celkem pevně a vše působí docela robustně, alespoň v rámci relativně levné třídy (vzhledem k „počitatelnému“ hardwaru).

 

S víkem zevnitř pokrytým sklem jsem raději moc netočil a neprohýbal jej, víceméně se mi ale zdálo dosti pevné, otázkou je spíše, zda při silnějším tlaku nezlomíte digitizér na displeji. Celkově jsem ale neměl pocit, že při standardním používání nastane problém a barvy nezdeformujete. Maximální otevření notebooku je jen nějakých 130 °, což není moc, kupodivu ani není moc jednoduché otevřít víko jednou rukou (ale se zaklepáním to jde). Moc se mi nelíbil blyštivý plíšek na vnější spodní straně víka. Není moc dobře slícovaný, je tenký a působí dojmem, že se snadno trvale prohne.

Specifikace

Sony Vaio T13 (SVT-1312V1E)
Cena s DPH 25 989 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Sony / Conpro
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 128 GB
Úložiště (typ, rychlost) SSD, Adata AXM14S3-128GM-B
Optická mechanika
Displej 13,3", 1366 × 768 px, lesklý, TN, dotykový (10 dotyků)
Grafická karta

Intel HD Graphics 4000

Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (D-Sub)
Porty (s výjimkou USB) 1× 3,5mm audio jack, RJ-45 (síťový konektor)
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 323 × 226 × 18 mm
Hmotnost 1,5 kg
Baterie 45 Wh, šestičlánková
Výkon napájecího adaptéru 39 W
Software
Operační systém Windows 8 (64bit)

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Dopředu se zužující šasi ultrabooků na tom bývá špatně, pokud jde o místo na porty. plnohodnotného síťového konektoru nebo analogového konektoru pro monitor se obvykle nedočkáme. Kvádrové šasi má ale místa dost, a tak tu máme v plném rozměru i velké porty. Počtem konektorů jsem ale navzdory možnostem zklamán.

Začneme-li zleva, máme tu konektor pro napájecí adaptér, výdech chlazení, jeden port USB 2.0 a jeden USB 3.0.  Ovšem pozor – tím s USB končíme, což je docela bída. Na přední straně máme čisto, jen uprostřed najdeme tři kontrolky – dobíjení, aktivity disku/SSD a Wi-Fi. Coby stavová kontrolka slouží zelené podsvícení vypínače notebooku v pravém horním rohu základny.

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13

Na pravé straně notebooku máme jeden 3,5mm konektor pro sluchátka/reproduktory, dále slot na SD karty, HDMI, D-Sub (VGA) a síťový konektor RJ-45. Síť tu zprostředkovává Realtek – je tu Ethernet v rychlosti 1 Gb/s. Zadní strana je čistá.

Máme tu Wi-Fi 802.11n, Qualcomm Atheros AR9485WB-EG, nechybí ani Bluetooth 4.0.

Klávesnice

Klávesnice mě překvapila skutečně velmi nízkým stiskem. Klávesy skutečně stisknete jen o milimetr, ne hloub. Celkově se mi psalo celkem dobře, nijak extra hlasitě, ale ani příliš tiše, při takto nízkém stisku zkrátka úder nic neměkčí.  Psaní na zaobených chiclet klávesách bylo poměrně ryché a přece jen přesné, povrch tlačítek je poměrně hrubě matný a po hmatu je najdete dobře. Zarážky ale moc hmatatelné nebyly. Celkově jsem spíše příznivce „mělkých“ klávesnic od HP, velkou výtku zde ale nemám.

Podsvícení chybí, což je u takto drahého notebooku přeci jen škoda. Blok kurzorových šipek je oddělený. Tlačítka Home, End, PgUp a PgDn jsou bohužel přístupná pouze přes Fn právě na kurzorových klávesách.

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13

Touchpad

Máme tu clickpad od Synaptics, tradičně beztlačítkovou plochu stisknutelnou po zhruba spodních 70 % obsahu. Chytit a potáhnout nějaké okno tak není velký problém, po většině plochy touchpad stisknete velmi snadno. Akcelerace je zde malá a rovnoměrná a touchpad je poměrně citlivý. Povrch je tak nějak přijatelně hladký – pokud nemáte příliš vlhký prst, není problém se pohybovat svižně a bez záseků.

Vzhledem k Windows 8 tu máme pár novinek. Rolujete normálně dvěma prsty, ovšem opačně než jste zvyklí – posunete-li prsty nahoru, na stránce se posouváte dolů. Apple tento systém zavedl už před nějakým časem a specielně vzhledem k dotykovému displeji toto dává smysl a nebude vás to mást. Jinak tu máte také podporu gest jako je tažení nabídek ze stran – vzhledem k tomu, že touchpad ale není naprosto srovnaný s povrchem základny, občas to nefunguje tak, jak byste chtěli na první pokus.

 

Displej

Displej je zde zase něčím novým, co mám na recenzi poprvé, alespoň, co se týče dotykové vrstvy. Zřejmě skleněný digitizér na povrchu LCD podporuje až deset dotyků současně a je poměrně slušně citlivý. Celému tomu ale trochu ubírá na použitelnosti fakt, že notebook nelze konvertovat na tablet ani jej nejde otevřít na 180 °, a klouby nejsou zrovna extrémně pevné, něco dělat na částečně otevřeném notebooku bez jakéhokoli podkladu pod víkem je tak dost neergonomické a nutí mě se zamyslet nad smyslem dotykové vrstvy. Nicméně – dotykový vstup je vyveden kvalitně, a i když displej asi brzy dost upatláte, je občas prostě pěkně názorné něco ukazovat na dotykovém displeji.

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13

Jinak je ale displej skutečně takřka „hrůza děs“. Na 13,3" úhlopříčce tu máte obligátní rozlišení 1366 × 768 px, dá se najít hned několik konkurentů s jemnějším displejem. To by ale nebylo nejhorší. Jde o klasický, spíše horší TN TFT displej s lesklým povrchem, a vzhledem k lesklému povrchu je maximální úroveň podsvícení jen 147 cd/m2 opravdu hodně málo. Za slunečného dne uvidíte na displeji skoro jen svůj odraz.

Barvy na tom jsou dost špatně, nejhůře modrá, která se svou odchylkou dE94=26,9 trhá rekordy (ty špatné). Po připojení svého velkého IPS displeje jsem se nestačil divit, jak se změnila barva pěkné tapety od Sony. Gamma i teplota barev taky nejsou v pořádku. A pozorovací úhly jsou také veskrze špatné, tedy horizontálně je vše víceméně v pořádku, ale vertikálně je problém se dívat i na film, protože homogenní tmavou plochu máte jen v pruhu uprostřed obrazovky (pokud se koukáte kolmo), kraje už viditelně světlají. Ve srovnání se Zenbooky Prime je tento displej jak z minulého století.

Sony Vaio T13 – screenshoty

Svítivost: 8-147 cd/m2
Kontrast: 1:70

Jinými slovy, displej je dotykový. To je tak jediné, za co ho můžu pochválit, a nemůžu se ubránit dojmů, že kdyby se notebook zbavil digitizéru a za ušetřené peníze dostal IPS displej s trochu vyšším rozlišením, byl bych celkově mnohem spokojenější.

Hardware, výkon, HD Tune, CrystalDiskMark

Hardware - vnitřnosti

Procesorem je tu Intel Core i5-3317U, dvoujádro architektury Ivy Bridge, třetí generace Core, na 1,7-2,6 GHz. K němu tu najdete 4 GB RAM na frekvenci 1600 MHz v jediném modulu a grafickou kartou je zde pouze integrovaný čip Intel HD Graphics 4000 v procesoru. Což ale v ultrabooku bohatě stačí.

Coby úložiště je zde 128GB SSD od Adata, model AXM14S3-128GM-B, což nám bohužel mnoho neřekne.

 

Nižší konfigurace je o 4000 Kč levnejší a stojí tak celkem příjemných 21 989 Kč. Máte tu jen procesor Core i3-3217U a hybridní zapojení 500GB disku s 32GB SSD.

Sony Vaio T13 – screenshoty

Výkon

U Core i3 bych se přeci jen trochu bál, nicméně Core i5 s Turbem až na 2,6 GHz se určitě neztratí a podává celkem rozumný a celkově dostačující výkon. 4 GB RAM na většinu použití stačí, i když za tuto cenu už by nebylo vůbec marné osadit alespoň 6 GB. A notoricky známá grafická karta si poradí se spoustou her, i když s těmi náročnějšími jen na nízké detaily.

Co se benchmarků týče, v 3DMarcích jsem použil výsledky HP Spectre XT, který má stejný procesor se stejnou integrovanou grafikou, stejnou kapacitu, zapojení i rychlost RAM a také 128GB SSD, výsledky by tak měly odpovídat. Pro kontrolu jsem změřil výsledky v 3DMarku 11, screenshot máte v předposlední kapitole – oproti Spectru s Windows 7 je Vaio T13 s Windows 8 zhruba o 5-10 % pomalejší.Jak ale zmiňuje Futuremark, jejich testy v některých případech nejsou pro nová Windows zcela optimalizované a mírně nižší výsledek se tak dá prozatím očekávat.

Sony Vaio T13 – screenshoty

Testy výdrže, testy rychlosti úložiště, ani celostní testy počítače jako je PCMark jsem nezanedbával, ovšem bohužel tentokrát nemůžu srovnat notebook v grafu s výsledky PCMarku Vantage. Futuremark na svých stránkách uvádí, že na patchi, který zprovozní starší nástroj pod Windows 8, se pracuje a brzy se jej dočkáme, zatím ale benchmark nejde spustit. Pro srovnání máte v tabulce s výsledky výsledek s kompletními výsledky PCMarku 7 – celkově je počítač velmi svižný a subjektivně je SSD docela rychlé, PCMark to potvrzuje, ovšem stále se nemůžu rozhodnout, zda používat s výsledky tohoto nástroje grafy, protože řada výsledků je dost nekonzistentní a místy nelogická, PCMark Vantage ukazuje výkon spolehlivěji.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

Sony Vaio T13 – screenshoty

 

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[fps, vyšší je lepší]

Sony Vaio T13 – screenshoty


Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Výdrž na baterii je jedna z nejsvětlejších stránek tohoto notebooku. Výrobce se chlubí hodnotou 7-9 h, což mohu bez problému potvrdit, protože v našich ne zrovna klidových testech jsme spolehlivě překonali 5 h, v relativním klidu se zapnutou Wi-Fi notebook potom vydržel kolem 8 h.Baterie je šestičlánková a má kapacitu jen 45 Wh, nicméně nízkonapěťový procesor, jediný modul RAM, SSD a hrubý displej s nízkou intenzitou podsvícení udělaly své a v klidu s občasnou prací ve Wordu můžete dosáhnout i na kýžených 9 h.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 5:41 h
  • Film (smyčka 720p Pulp Fiction v Media Player Classic, hlasitost 20 %, Wi-Fi, poloviční jas): 5:10 h

Hluk byl celkem průměrný, či spíše mírně lepší. V klidu se ventilátor nikdy naprosto nezastavil, ale příliš slyšet také nebyl, v zátěži procesoru se potom roztočil trochu více, ale zvuk nebyl nijak rušivý a i když byl notebook slyšet, šlo jen o slabší foukání. Celkově mi přišla regulace trochu těžkopádnější, po ukončení zátěže teploty spadly, ale otáčky až po chvíli, nicméně to je celkem častý fenomén.

Sony Vaio T13 – screenshoty
Teploty – klid

Sony Vaio T13 – screenshoty
Teploty – zátěž

V klidu se teploty na procesoru pohybovaly kolem 40 °C, v zátěži jsme se nedostali přes 75 °C, což jsou oboje bez problému přijatelné hodnoty. Notebook se ani v zátěži Prime95 příliš neohřál, i když spodní strana levé části základny se trochu oteplila, teplý vzduch vycházející odtamtud byl celkem dobře izolován.

K notebooku je přibalený velmi malý a lehký 39W adaptér, na plné nabití notebooku si počkáte přibližně 2:30 h.

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13

Zvuk

Zvuk nebyl špatný, a to se Sony ani nechlubí žádnou prémiovou zvukovou technologií, jak je to dnes v módě. Zespodu zapouzdřené stereo-reproduktory samozřejmě neumí nijak dunět, jak je to běžné, ale překvapily mě svou celkem slušnou hlasitostí, kdy i na poloviční intenzitu je notebook schopný slušně ozvučit menší místnost a zvuk se ještě moc nedeformuje.

Oproti reproduktorům Bang & Olufsen, jaké najdete třeba na Zenboocích od Asusu, je Vaio T13 o malinko horší, ale zase hlasitější.

Sony Vaio T13 – screenshoty

Software

Operačním systémem je zde Windows 8 v základní 64bitové edici. Musím pochválit, že zde nemáte žádný zbytečný otravný antivirový produkt. Nepotěšilo mě ovšem, že na notebooku už není předinstalovaná sada Microsoft Office, ani v edici Starter. S nástupem Windows 8 se jich budeme muset zřejmě vzdát všude a budete si muset vystačit s placenými Office nebo s nějakou alternativou zdarma. Čtečku PDF souborů Windows 8 obsahují standardně.

 

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage – (benchmark není kompatibilní s Windows 8)
PCMark 7 4 468; Lightweight: 3 029, Productivity: 2 253, Creativity: 8 311, Entertainment: 3 148, Computation: 1 4141, Storage: 5 080
3DMark 06 4 536; SM2.0 Score: 1 571, HDR/SM3.0 Score: 1 971, CPU Score: 2 108 (HP Spectre XT)
3DMark Vantage P2559; GPU Score: 2 222, CPU Score: 4 703 (HP Spectre XT)
3DMark 11 P556; Graphics Score: 486, Physics Score: 2 631, Combined Score: 510
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 2,39 pts., 1CPU: 1,05 pts.
x264 Benchmark FHD 7,1 fps
Testy výkonu SSD
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 471,1 MB/s, 512k: 415,4 MB/s, 4k: 21,56 MB/s, 4k QD32: 140,5 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis)

Seq: 158,0 MB/s, 512k: 136,4 MB/s, 4k: 49,97 MB/s, 4k QD32: 157,0 MB/s

HD Tune Pro 5.00 Min.: 162,8 MB/s, Max.: 320,4 MB/s, Průměr: 236,3 MB/s, přístupová doba: 0,192 ms
AS SSD Read Score: 181, Write Score: 191, Score: 454 (více viz screenshot)
AS SSD copy benchmark ISO: 104,18 MB/s, Program: 87,19 MB/s, Game: 126,51 MB/s
Testy výdrže
Výdrž web - 1 tab (čas) 5:41 h
Výdrž video (čas) 5:10 h

 

Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty Sony Vaio T13 – screenshoty

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Celkově mám tentokrát velmi smíšené pocity. Silně se mi nabízí právě srovnání se Spectre XT Pro od HP, který je vybavený prakticky identickým hardwarem, což platí i pro špatný lesklý TN displej s nízkým rozlišením, je ovšem o dva tisíce dražší, Vaio T13 navíc nabízí dotykový displej a osobně si myslím, že kvalitnější zpracování.Spectre naproti tomu tenoučký kapkovitý design a lepší podsvícenou klávesnici.

Sony Vaio T13
Sony Vaio T13

Ze záporů na prvním místě musím jmenovat displej, tedy jeho barvy, kontrast, rozlišení, pozorovací úhly, podsvícení i povrch. Chcete-li něco lepšího, doporučuji v téhle cenové kategorii podobně drahý Asus Zenbook Prime UX32VD, který bohužel nemá čistokrevné SSD, což je velká výhoda Vaia T13, ale matný 1080p IPS displej v něm je zkrátka excelentní.

Titulní výhodou Vaia je dotykový displej. Ten funguje dobře, pokud mohu posoudit, ale nemohu se zbavit dojmu, že mu ubírá na užitečnosti fakt, že jej nemůžete pořádně sklopit a v poloze 130 ° na rozklepaných kloubech se nepracuje s dotykovou vrstvou moc dobře. Na druhou stranu můžete ultrabook i tak použít na pěkné názorné prezentace různých techničtějších věcí, např. 3D modelů apod., takže beru dotykový displej stále jako plus.

Notebook je designově moc hezký a navíc docela kvalitní. Hardware je hezky vyvážený, cena není nijak přemrštěná – jen škoda toho nekvalitního displeje. Možná by nebylo od věci nabízet i variantu s lepším displejem bez digitizéru.

Plusy / mínusy
dotykový displej všeobecně velmi špatný obraz
designově povedený ultrabook diskutabilní využití dotykového displeje
relativně kvalitní zpracování jen dva porty USB
svižné 128GB SSD podsvícená klávesnice by se hodila
dobrá výdrž na baterku  

 

bitcoin_skoleni

Sony Vaio T13 (SVT-1312V1E)
Cena s DPH 25 989 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Sony / Conpro
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 128 GB
Úložiště (typ, rychlost) SSD, Adata AXM14S3-128GM-B
Optická mechanika
Displej 13,3", 1366 × 768 px, lesklý, TN, dotykový (10 dotyků)
Grafická karta

Intel HD Graphics 4000

Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, VGA (D-Sub)
Porty (s výjimkou USB) 1× 3,5mm audio jack, RJ-45 (síťový konektor)
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 323 × 226 × 18 mm
Hmotnost 1,5 kg
Baterie 45 Wh, šestičlánková
Výkon napájecího adaptéru 39 W
Software
Operační systém Windows 8 (64bit)

Galerie fotografií

Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13 Sony Vaio T13