Vedle té ruské by se Toru ráda dostala na kobylku minimálně vláda americká. Také v Česku dochází ke sledování občanů, proto na naší půdě zaznamenáte snahy o podporu projektu. Zmíněnému útoku bylo zabráněno 4. července. Cizí počítače se snažily síť deanonymizovat. Jedním ze způsobů byla modifikace hlaviček vyprodukovaných protokoly sítě.
Cílem byli zřejmě uživatelé přistupující k tzv. skrytým službám. Nešlo o žádnou jednodenní akci. Sledování a snaha o dešifrování komunikace je obvykle běh na delší trať. Na Tor narušitelé útočili už od konce ledna. Má se za to, že počítače patřily dvěma výzkumníkům z institutu softwarového inženýrství na Carnegie Mellon University.
Výzkum je z velké části finančně podporován americkým ministerstvem obrany. Roger Dingledine, vedoucí projektu Tor, varuje, že všichni, kdo mezi únorem a 4. červencem používali skryté služby, by své identity měli považovat za kompromitované. Není známo, kolik dat výzkumníci posbírali.
Bránit se můžete jedině upgradem na nejnovější verzi Toru. Podobné pokusy o odmaskování uživatelů nicméně pokračovat budou. Lze ještě Tor považovat za bezpečný?
Zdroj: The Tor Blog via Reuters