Standard AD využívá nelicencované pásmo 60 GHz, kde díky štědré šířce až 2,16 GHz nabízí teoretické rychlosti v jednotkách gigabitů za sekundu. V konfiguraci zmíněné Talonu je to až 4,6 Gb/s. Háček? Frekvence už je natolik vysoká, že neprojde zdí. Hodí se leda tak pro pokrytí jedné místnosti. WiGig najde uplatnění především u bezdrátových dokovacích stanic notebooků nebo pro přenos 4K videa do televizoru. Čerstvě uvedený smartphone Letv Le Max Pro si už s WiGigem také rozumí.
Talon AD7200 si samozřejmě poradí i běžnými Wi-Fi sítěmi 802.11a/b/g/n/ac MU-MIMO v pásmech 2,4 a 5 GHz. U nich slibuje teoretické rychlosti až 0,8 Gb/s (2,4 GHz) a 1,7 Gb/s (5 GHz). K tomu má router osm antén, dvoujádrový 1,4GHz procesor a čipovou sadu Atheros od Qualcommu, která se postará o svižné směrování i fungování beamformingu.
Router dále obsahuje čtveřici gigabitových Ethernetových portů (je na čase přejít na 10Gb/s, když bezdrát už kabel dohonil) a dva USB 3.0 pro připojení tiskárny nebo síťového disku. TP-Link zatím neoznámil cenu ani přesnou dostupnost. Do obchodů se však Talon dostane někdy v první polovině roku 2016.
Zdroj: TP-Link